als-gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συνένζυμο Q10. Ενεργειακή εφεδρεία!

Πήγαινε κάτω

Συνένζυμο Q10. Ενεργειακή εφεδρεία! Empty Συνένζυμο Q10. Ενεργειακή εφεδρεία!

Δημοσίευση από STONER Παρ Μάης 19, 2017 5:27 pm

Επειδή το als είναι μια ασθένεια ορφανή απο φαρμακευτική αντιμετώπιση ολοι οι ασθενείς πειραματίζονται φαρμακολογικά. Απο αυτή την κατηγορία δεν θα μπορούσε να λείπει και η αφεντιά μου, ασφαλώς. Και τι δεν εχω πάρει, απο λίθιο μέχρι το βρωμοριλουτέκ, απο αλόε μέχρι ματζούνια απο την Κίνα. Μέχρι και κύματα ενεργειακά (μόνο βλαστοκύτταρα δεν εχω κανει). Τίποτα δεν έκαναν!

Πάντα με την σύμφωνη γνώμη της γιατρού μου και έπειτα απο συμπληρωματικές εξετάσεις (βιοψία μυός), περα των γνωστών (μυογράφημα, αιματολογικών και οσφυονωτιαίας παρακέντησης), μου βρέθηκε οτι εκτός του als, είχα και εκτεταμένες μιτοχονδριακές αλλοιώσεις που έκαναν επιβεβλημένη την χορήγηση του συνένζυμου Q10. Βέβαια οι γιατροί απο το Αιγινήτειο νοσοκομείο, οταν μου εγινε η διάγνωση, μου είπαν να παίρνω 1 κάψουλα το πρωί και 1 το βράδυ, αλλα μετά την βιοψία μυός έπαιρνα 3 κάψουλες το πρωί, 3 το μεσημέρι και 3 το βράδυ. Πέταγα!!!! Τοτε ηταν στην αρχη η ασθένεια τότε και με βοηθούσε παρα πολύ στην αναπνοή και στην κίνηση. Εξακολουθώ να παιρνω ακομα και τωρα σε μεγάλες ποσότητες Q10.

Τελικά το μόνο που λειτουργεί, τουλάχιστον σ' εμένα ευεργετικά, είναι μόνο η κάνναβη και το Q10. Το als ειναι μια ασθένεια που σχεδόν ολοι οι ασθενείς παρουσιάζουν μιτοχονδριακές αλλοιώσεις γι'αυτό δίνουν το Q10. Βέβαια για να βρείτε το μεγεθος των αλλοιώσεων πρέπει να γίνει βιοψία μυός και στην Ελλάδα την κάνει μια γιατρός στη Θεσσαλονίκη, εκεί την έκανα και εγώ.

STONER

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης